Wyścigi Samochodowe Osób Głuchoniewidomych

Logo Wyscigów samochodowych Osób Głuchoniewidomych w pomarańczowym prostokącie

Wybór wersji językowej serwisu

Polska flaga Angielska flaga
Nie słyszę sprzeciwów, nie widzę przeszkód - Działajmy !!!

Informacja o projekcie na portali polakpotrafi.pl

Treść aktualnej strony

O projekcie

Naszym celem jest zorganizowanie pierwszych na świecie wyścigów samochodowych osób z równoczesnym uszkodzeniem wzroku i słuchu. Uczestnikami będą zarówno osoby, które utraciły możliwość prowadzenia samochodu, jak i ci, którzy nigdy jej nie posiadali. Impreza odbędzie się w Łodzi w dniach 5 - 9 sierpnia 2015. Obejmuje warsztaty przygotowujące do prowadzenia samochodu i sam wyścig na płycie Łódzkiego Lotniska.

Harmonogram

Spotkanie będzie trwało aż 5 dni, ponieważ pierwsze 4 dni będą czasem ćwiczeń komunikacji między: osobą głuchoniewidomą – tłumaczem-przewodnikiem – instruktorem jazdy. Dopiero tak dograny zespół będzie gotów do wzięcia udziału w wyścigach.

Przygotowując tę imprezę nawiązaliśmy współpracę z instruktorami nauki jazdy, którzy będą posługiwali się opracowanym przez naszych specjalistów specjalnym systemem komunikacji, zadbaliśmy o odpowiednie zaplecze techniczne oraz opracowaliśmy plan szkolenia zawodników, koncentrując się zarówno na komforcie, jak i bezpieczeństwie uczestników. Podczas całego pobytu będą oni pod obserwacją i opieką kadry: tłumaczy-przewodników, tłumaczy języka migowego, ratowników wodnych i instruktorów nauki jazdy.

Dodatkową atrakcję będzie stanowiło pływanie motorówkami.

Wyścigi, jak i przygotowywanie do nich uczestników zostaną udokumentowane na filmie, który powstanie po to by udowodnić, że można przekraczać bariery tam gdzie inni mówią, że nie jest to możliwe.

Informacje dla zainteresowanych uczestnictwem:

Dokumenty do pobrania: